Wyszukiwarka:
Aktualności

Jasnogórskie czuwanie Ruchu Czystych Serc

2013-06-24

News

Na Jasnej Górze odbyło się drugie czuwanie czytelników dwumiesięcznika Miłujcie się!, kolporterów oraz członków Ruchu Czystych Serc, Ruchu Czystych Serc Małżeństw oraz Ruchu Wiernych Serc. Nasza strona wspiera ten piękny znak ewangelicznej odnowy w Kościele: Błogosławieni czystego serca...! Poniżej relacja s. M. Damiany. jk


To już drugie takie Czuwanie!

U stóp Jasnogórskiej Pani 22 czerwca 2013 r. odbyło się drugie Czuwanie czytelników dwumiesięcznika „Miłujcie się”, kolporterów oraz członków Ruchu Czystych Serc, Ruchu Czystych Serc Małżeństw oraz Ruchu Wiernych Serc.

Podczas tegorocznego spotkania mieliśmy możliwość gościć wspaniałych ludzi: abp prawosławnego Asyryjskiego Kościoła Mor Sewerius Moses, ks. prof. dr hab. Dariusz Oko oraz p. Marinę Łobanową – redaktor rosyjskiego prawosławnego radia „Grad Petrow”.

Modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 15.00 w Jasnogórskiej Bazylice Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której Generał Towarzystwa Chrystusowego Ks. Tomasz Sielicki przewodniczył Mszy Świętej na rozpoczęcie Czuwania. Słowo Boże wygłosił zaproszony gość abp prawosławnego Asyryjskiego Kościoła Mor Sewerius Moses, który m. in. zachęcał do wiernego trwania w swojej religii i wyraził radość z obecności tak wielu młodych ludzi. Po Eucharystii i krótkiej przerwie było spotkanie z kolejnymi gośćmi. Najpierw wykład ks. prof. dr hab. Dariusza Oko na temat rewolucji gender, podczas którego zapewniał, że po głębszej analizie tej ideologii dochodzi się do absurdu. Pokonywał także jak wielkim zagrożeniem jest ta ideologia dla dzisiejszego świata, jakie skutki i konsekwencje niesie. Chcąc jednak pokazać pozytywy życia rodzinnego wskazał na obecną na spotkaniu rodzinę z Niemiec, która wychowuje dziesięcioro dzieci. To oni dawali świadectwo, jak szczęśliwą są rodziną i jak jest możliwe życie wiarą w kraju, gdzie może jest to trudniejsze niż u nas. Po tym wspaniałym wykładzie kolejny gość: p. Marina Łobanowa – redaktor rosyjskiego prawosławnego radia „Grad Petrow”. Pani Redaktor dzieliła się doświadczeniami swojej pracy w radio, w którym podczas audycji mówi o wartościach chrześcijańskich. Nieobce są jej krytyka i sprzeciw środowisk, w którym wciąż bliski jest komunizm. Wiemy też, że zaproszeni goście z Kościoła Prawosławnego byli przedstawicielami Kościoła Męczenników.

Po konferencjach przyszła pora na Apel Jasnogórski, a po nim nocne czuwanie. W modlitwę adoracyjną wprowadziła nas grupa młodzieży z Ruchu Czystych Serc z Warszawy. Później wysłuchaliśmy konferencji na temat modlitwy, którą wygłosił redaktor naczelny czasopisma „Miłujcie się” – ks. Mieczysław Piotrowski. Po niej Kolporterzy przewodniczyli modlitwie różańcowej. Przed północą udaliśmy się do Auli Kordeckiego, gdzie każdy chętny i odważny mógł dać świadectwo o działaniu Pana Boga w swoim życiu. Czas świadectw uprzyjemniał śpiew pod przewodnictwem zespołu Lumen. Następnie wróciliśmy przed Cudowny Obraz, gdzie w obliczu Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie dziękowaliśmy Bogu za dar czasopisma i Ruchy powstałe przy nim. Na zakończenie czuwania uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył o. Wojciech Mainka OFM. On też głosił słowo Boże. Przed końcowych błogosławieństwem miało miejsce zawierzenie redakcji „Miłujcie się” Matce Pięknej Miłości oraz przyjęcie nowych członków do Ruchu Czystych Serc.

Zapytałam jednego z młodych uczestników:

- Dlaczego przyjechał na to spotkanie, czym jest dla niego RCS i jakie znaczenia mają tego typu spotkania dla twojego życia?

I oto co powiedział: „Nie wyobrażałem sobie, aby nie być na czuwaniu. To nasze krótkie rekolekcje… Każde spotkanie organizowane przez RCS głęboko zapada w sercu uczestnika. To właśnie tutaj okazuje się wielkość i potęga Boga! A samo czuwanie jest dziękczynieniem za dzieło Ruchu Czystych Serc i ofiarowaniem wszystkich członków Najświętszej Maryi Pannie! RCS pomaga mi w codziennym życiu. RCS to (wybór) styl życia! Wspólnota ta pomaga mi przybliżyć się do Boga. Jest czymś więc niż tylko grupą religijną – jest formacją, która pomaga mi dojść do nieba i osiągnąć życie wieczne. Każde ze spotkań jest dla mnie umocnieniem wiary. To właśnie tutaj Pan Bóg dotyka naszych serc i leczy nasze rany. Po każdym ze spotkań czuję, że jestem gotowy, aby iść dalej drogą wskazaną i „wydeptaną” przez samego Jezusa” (Daniel Heisch, lat 24)

Relacje, zdjęcia i inne informacje na temat czasopisma „Miłujcie się”, RCS, RCSM i RWS można znaleźć na stronach; zob. www.rcs.org.pl  - http://milujciesie.org.pl

s.M. Damiana


fot. Karolina i Daniel - animatorzy RCS - u
Pozostałe tematy
Aktualności

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza VIII.

więcej

Dzieło Wspierania Powołań

Biskup Gliwicki w specjalnym komunikacie przestawił inicjatywę powołania Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań. "Najbardziej potrzebnym, a jednocześnie najprostszym sposobem towarzyszenia powołanym, jest nasza modlitwa, do której zachęcam gorąco wszystkich diecezjan" - przekonywał. Zapraszamy uczniów i sympatyków Szkoły Słowa do włączenia się w to dzieło; zob. poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14303532

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu