Wyszukiwarka:
Aktualności

Tydzień Biblijny 2023

2023-04-13

News
Dzieło Biblijne im św. Jana Pawła II inicjuje XV Tydzień Biblijny (23-29 kwietnia) połączony z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury wybrano teksty Ewangelii wg św. Jana (J 17,14-26; 20,19-23; 15,1-5). Myśl przewodnia: Czy chcecie gardzić Kościołem Boga? (1 Kor 11,22); zob. poniżej.XV Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego


Centralna celebracja Narodowego Czytania Pisma Świętego będzie miała miejsce 23 kwietnia w Warszawie - kościół Wszystkich Świętych (Liturgia Eucharystyczna) i na Placu Teatralnym (Lektura modlitewna Ewangelii wg św. Jana). Rok duszpasterski poświęcony Kościołowi podpowiada temat: "Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?" (1 Kor 11,22). 

Uroczysta celebracja odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach i będzie transmitowana na żywo w TVP 1 o godz. 7.00. Z uwagi na ogólnopolski charakter wydarzenia będzie również transmitowana na żywo w TVP 3od godz. 11.00 i w TVP Info od godz. 13.00. Ten sam rytuał czytania Pisma świętego towarzyszy Mszy św. sprawowanej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, która będzie transmitowana na żywo w TV Trwam o godz. 9.30 z Jasnej Góry.


Por. "Przegląd Biblijny" nr 15 (2023). Biuletyn Dzieła Biblijnego

Wprowadzenie ks. prof. Henryka Witczyka

Formularz Uroczystego Czytania Pisma Świętego

Cześć I: Liturgia Słowa

Cześć II: Katechezy

Katechezy: Wierzę w Kościół Boży

Katechezy dla dorosłych:

Tożsamość Kościoła Chrystusowego w perspektywie Wj 19,3-8 (ks. W. Pikor)
Wierzę w Kościół Chrystusowy, w którym można doświadczyć miłości (ks. M.S. Wróbel)
"Zbuduję Kościół mój" (Mt 16,18). Kościół domem Boga i Ciałem Chrystusa (s. A. Malina)

Cześć III: Materiały duszpasterskie

Celebracja Słowa Bożego - Wierzę w Kościół Boży (ks. W. Stefański)
Droga Światła - Czym jest wspólnota Kościoła? (ks. M. Zieliński)
Lectio Divina - "Wiedza wbija w pychę, miłość zaś buduje" (1 Kor 8,1b) (ks. M. Kowalski)
Krąg biblijny - Zbuduję mój Kościół (ks. P. Łabuda)


Pozostałe tematy
Aktualności

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza VIII.

więcej

Dzieło Wspierania Powołań

Biskup Gliwicki w specjalnym komunikacie przestawił inicjatywę powołania Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań. "Najbardziej potrzebnym, a jednocześnie najprostszym sposobem towarzyszenia powołanym, jest nasza modlitwa, do której zachęcam gorąco wszystkich diecezjan" - przekonywał. Zapraszamy uczniów i sympatyków Szkoły Słowa do włączenia się w to dzieło; zob. poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14303635

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu