Wyszukiwarka:
Katechezy biblijne

Wprowadzenie

2023-02-26

News

W bieżącym roku 2023 w Niedzielę Palmową, ze względu na obowiązujący w tym roku cykl czytań mszalnych „A”, będzie czytana Męka Pańska według św. Mateusza. Dlatego głoszone w tym roku kazania pasyjne, które będą rozważaniem poszczególnych fragmentów Pasji św. Mateusza, są pomyślane właśnie jako forma przygotowania się do uważnej lektury opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. Odczytywanie i słuchanie fragmentów Ewangelii o Męce Pańskiej nie może nas nie zmienić. Czytanie opisu tak wyjątkowych wydarzeń musi odmienić oblicza naszych serc, a przecież to jest podstawowym zadaniem słuchania słowa Bożego.

Niektóre myśli, które znajdą się w tekstach tegorocznych kazań, pochodzą z tekstów konferencji rekolekcyjnych ks. prof. Jerzego Szymika wygłoszonych w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w styczniu 2023 r. pt. „Prymat Boga w czasach zarazy”.

ks. Franciszek Koenig

Pozostałe tematy
Aktualności

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez eucharystycznych dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza III.

więcej

List do Galatów

Kolejny tom Komentarza Biblijnego Edycji św. Pawła budzi nadzieję na szybsze ukończenie wielkiego projektu polskiego środowiska biblistów. Komentarz Dariusza Sztuka SDB dotyczy dzieła, które Apostoł napisał pod koniec swego pobytu w Efezie jako odpowiedź na niepokojące wieści o niebezpieczeństwie zagrażającym wierze (por. Ga 3,2; 4,21; 5,4); NKB.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14048081

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu