Wyszukiwarka:
Klub Inicjatyw Biblijnych

Grupy słuchania - parafilna Szkoła Słowa Bożego

2021-10-15

News
W roku 2020/21 w naszej Szkole Słowa Boże rozważamy teksty z Biblii, w których pojawiają się słowa "Nie lękajcie się!"; zob. ssb24.pl/. Ktoś uważny policzył, że pojawiają się one w Biblii 365 razy, czyli tyle ile jest dni w roku. Każdego dnia Bóg mówi nam: Nie bój się - Jestem [z tobą]!

Każdego dnia Bóg mówi do mojego ucha: "Nie bój się - nie lękaj się!". Odpowiada też na pytanie: Jak możemy się zbawić? Przekonuje nas: Dla ludzi to niemożliwe, ale nie dla Boga, bo dla Boga wszystko jest możliwe.

Trzeba na nowo w-słuchać się w to, co Bóg chce nam powiedzieć! Trzeba nie bać się słuchać słowa Bożego. Trzeba wyjść z Jezusem w drogę - podjąć wyzwanie "drogi synodalnej".

Proponujemy - w ramach diecezjalnej Drogi synodalnej - dzień w-słuchiwania się w SŁOWO - Grupy słuchania / parafialną Szkołę Słowa Bożego.

W każdą III środę miesiąca (od 20.10 br. - na razie raz w miesiącu) zapraszam na wieczorną Mszę św. z homilią oraz godzinną adorację, gdzie będziemy słuchać Słowa Bożego. Przenieście ze sobą swoją Biblię i ołówek ("Po co, zobaczycie?!"). Będziemy uczyć się czytać, rozważać i modlić się Słowem, aby Nim żyć. Będziemy ćwiczyć się w osobistym słuchaniu słowa Bożego - i rozeznawaniu "tego, co Duch mówi do Kościoła"; co mówi do mnie i do ciebie.


To będzie parafialna odpowiedź na wezwanie papieża Jana Pawła II ("Nie lękaj się!), to będzie również odpowiedź na wezwanie Franciszka: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja.

Redakcja ssb24.pl
Pozostałe tematy
Aktualności

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza VIII.

więcej

Dzieło Wspierania Powołań

Biskup Gliwicki w specjalnym komunikacie przestawił inicjatywę powołania Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań. "Najbardziej potrzebnym, a jednocześnie najprostszym sposobem towarzyszenia powołanym, jest nasza modlitwa, do której zachęcam gorąco wszystkich diecezjan" - przekonywał. Zapraszamy uczniów i sympatyków Szkoły Słowa do włączenia się w to dzieło; zob. poniżej

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14304068

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu