Wyszukiwarka:
Rozważania niedzielne: Wielkanoc

IV Niedziela Wielkanocna - 21.04.2013

2013-04-18

News
Czwarta niedziela wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Liturgia słowa przekonuje, że słuchanie stanowi pierwszą część posłuszeństwa. Nakłaniania serca do treści, które do nas docierają. W którą stronę skłania się twoje serce?


CZYTAJ!

(J 10, 27-30

Jezus powiedział: «Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».


ROZWAŻ!

Biblijne pojęcie słuchania jest związane z przynależnością. O zwierzęciu, które należy do pasterza język hebrajski mówi: jest zwrócone w jego kierunku. Owce są Jezusa, bo są zwrócone do Niego i słuchają Go. Należysz do tego, kogo słuchasz, za którym podążasz. Tragicznie objawia się taka prawda w przywódcach sekt prowadzących do izolacji, wykrzywień, a nawet zbiorowych samobójstw.

Od kogo czerpiesz wiadomości?

Z jakiego źródła pochodzą twoje pojęcia o świecie?

Kto decyduje dokąd zmierzasz? Kto weryfikuje odcinki przebytego życia?

Nie wszystkie słowa docierające do ciebie są rozkazem, ale wszystkie, których słuchasz mają na ciebie wpływ. Idąc za tym, kogo słuchasz otrzymujesz bogactwo ukryte w sercu prowadzącego.

Od prowadzącegoludzie czerpią wzór, nadzieję, entuzjazm i odwagę działania. Jeśli prowadzący(lider życia społecznego, religijnego, politycznego) nie niesie w sercu wielkich wartości, idąc za nim karmimy się pustką i frazesami.

Kiedy Jezus mówi o swoich owcach wskazuje im życie wieczne jako owoc kroczenia za Nim. Wie co mówi: On sam jest nowym życiem. Niesie je w sercu i udziela owczarni.

Komuś musisz zaufać, kogoś musisz naśladować, musisz za kim iść. I ostatecznie komuś służyć – chcesz czy nie.

Gdy czytasz cokolwiek, pamiętaj, zaczyna się czas karmienia. Życzę, by była to pasza obfita, treściwa, dająca moc. Życzę, byś czytał Słowo Boga częściej niż internetowe newsy.

Decyzja należy do owcy. Oby żadna z nich nie okazała się życiowym baranem.


MÓDL SIĘ!

Jezu, Dobry Pasterzu, daj mi słyszeć i rozpoznawać Twój głos. Daj siłę do wytłumiania głosów obcych, pustych i szkodliwych. Daj mi, proszę wewnętrzną wrażliwość na przyjmowane treści niezbędnych do życia. Nie pozwól mi karmić się nieświeżymi wiadomościami i pozorną treścią. Spraw, by przez lekturę słowa rozwijało się we mnie nowe życia.


ŻYJ SŁOWEM!

W najbliższych trzech dniach zamień oglądanie telewizji na przeczytanie trzeciego rozdziału Ewangelii wg św. Jana.


ks. Artur Sepioło


fot. ks. Mariusz Świder

Pozostałe tematy
Aktualności

Młodzi na ołtarze

Nowy cykl w szkole słowa Bożego nosi tytuł Młodzi na ołtarze! Na progu XXI w. Kościół ogłasza świętych i błogosławionych z grona dzieci i młodzieży. To novum w praktyce Kościoła, a Ewangelia przekonuje: "do takich jako one należy królestwo niebieskie" (Mt 19,14). Proponujemy ok. 50 portretów świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze z grona dzieci i młodzieży w rytmie lectio; zob. GGN; wprowadzenie.

więcej

Wielkie postaci Biblii

Ukazał się siódmy tom dzieł zebranych kard. Martiniego pt. Il grandi della Bibbia na temat wielkich postaci Starego Testamentu. Abrahama, Mojżesza, Jakuba, Józefa, Samuela, Dawida, Eliasza, Jeremiasza, Hioba wciąż do nas przemawiają; opere.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 11440222

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu