Wyszukiwarka:
Rozważania niedzielne: Wielkanoc

Uroczystość Wielkiej Nocy - 12.04.2020

2020-04-11

News
Świętujemy z wiarą zmartwychwstanie Pana Jezusa. Dzisiaj spotykamy apostołów przy grobie zmartwychwstałego. Ich świadectwa prowadzą nas do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Polecamy: sne.gliwice/
CZYTAJ!
J 20,1-9

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu.

Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, [które mówi], że On ma powstać z martwych.

ROZWAŻ!

Uczniowie byli z Jezusem, słuchali jego słów widzieli jego dzieła, ale ich znajomość Jezusa nie była pełna. Dopiero Zmartwychwstanie budzi w uczniach wiarę, która jest równoznaczna z przyjęciem tego, co Pisma mówią o Jezusie. Żeby w Niego uwierzyć, nie wystarczy skoncentrować się tylko na świadectwach naocznych świadków, ale konieczne jest zrozumienie i przyjęcie Pisma, w którym Bóg objawił prawdę o swoim Synu.

Również w przypowieści Jezusa o Bogaczu i ubogim Łazarzu czytamy: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Łk 16,31). Bywa, że niektórzy ludzie przechodzą obojętnie obok wyraźnych znaków. Cuda i świadectwa nie we wszystkich wzbudzają wiarę. Tym co rodzi wiarę jest Słowo Boże, osobiste doświadczenie i spotkanie ze zmartwychwstałym Panem.

Według Jana, Maria Magdalena przyszła pierwsza do grobu. To ta, z której Jezus wypędził siedem złych duchów. Przez osobiste spotkanie z Jezusem w przeszłości jej grzeszne życie się odmieniło. Być może teraz, gdy Jezus zniknął jej z oczu, czuje lęk i żal, bo nie odczuwa już Jego bliskości. Z następnego fragmentu dowiadujemy się, że spotyka Zmartwychwstałego Pana. Również my, gdy nie odczuwamy bliskości Boga, nie martwy się, bo On zawsze jest z nami aż do skończenia świata!

Zapytaj siebie: 
  • Czy codziennie znajduję czas na osobiste spotkanie z Bogiem i jego Słowem?
  • Czy jestem człowiekiem zmartwychwstania?
  • Czy mam świadomość, że Bóg jest przy mnie nawet gdy tego nie odczuwam?

MÓDL SIĘ!

Panie Jezu dziękuję Ci za Twoje zmartwychwstanie. Proszę umacniaj moją wiarę swoim Słowem i pozwól mi spotykać Ciebie i doświadczać twej obecności. Chcę świadczyć o Tobie wśród ludzi. Bądź uwielbiony mój Zbawco!

ŻYJ SŁOWEM!

Bądź człowieczym Zmartwychwstania!  Podziel się dobrym słowem - słowem nadziei i życzeniami z najbliższymi, a może również z kimś, kto dawno nie pozdrawiałeś: Powiedź mu: Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

Marcin Kujawa

Pozostałe tematy
Aktualności

Młodzi na ołtarze

Nowy cykl w szkole słowa Bożego nosi tytuł Młodzi na ołtarze! Na progu XXI w. Kościół ogłasza świętych i błogosławionych z grona dzieci i młodzieży. To novum w praktyce Kościoła, a Ewangelia przekonuje: "do takich jako one należy królestwo niebieskie" (Mt 19,14). Proponujemy ok. 50 portretów świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze z grona dzieci i młodzieży w rytmie lectio; zob. GGN; wprowadzenie.

więcej

Wielkie postaci Biblii

Ukazał się siódmy tom dzieł zebranych kard. Martiniego pt. Il grandi della Bibbia na temat wielkich postaci Starego Testamentu. Abrahama, Mojżesza, Jakuba, Józefa, Samuela, Dawida, Eliasza, Jeremiasza, Hioba wciąż do nas przemawiają; opere.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 11440185

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu