Wyszukiwarka:
Rok miłosierdzia - Brama pokory

Upokórzcie się 1P 5, 5-7 (28.08) (2016-08-24) -

Lectio 1 P 5, 5- 7


Również iwy, młodsi, bądźcie posłuszni starszym. Wszyscy zaś wobec siebie bądźcie pokorni, bo Bóg pysznym się sprzeciwia, adla pokornych jest łaskawy. Uniżcie się przed potężną ręką Boga, aby was wywyższył wodpowiednim czasie! Powierzcie Mu wszystkie swoje zmartwienia, aOn zatroszczy się owas.


Meditatio


W liście świętego Piotra mowa dziś o uległości. O tym, by czasem odpuścić, by posłuchać, oddać głos temu kto może, podobnie jak ja, ma coś do powiedzenia. Na co dzień to trudne. Bo do którego momentu mam słuchać, a w którym mogę już wkroczyć z własnym planem na życie? Święty Piotr bardzo wyraźnie wskazuje na uległość i cierpliwość względem drugiego człowieka, jak również względem samego Boga. Bóg działa, ale zawsze w swoim czasie – niekoniecznie ustalonym przeze mnie. Choć najpierw czasem wymaga naszej otwartości. Otwartości serca na wiarę, na Boże wymagania, na to, by oddać Mu się do dyspozycji. „ On zatroszczy się o was”. Nie ma się o co martwić. Warto tylko prosić: Panie wejdź w te przestrzenie mojego życia, które potrzebują Twojego uzdrowienia. Przyjdź z miłosierdziem i pokrzepieniem.


Oratio

Prośmy Pana: Panie Jezu otaczaj mnie swoją ojcowską opieką. Uzdrawiaj we mnie to co słabe. Amen.


Actio

Zapytaj siebie:

  • czy potrafię dostrzec pomoc okazywaną mi przez innych ludzi? Czy potrafię doceniać drugiego człowieka nie oczekując niczego w zamian?


Podziękuj Panu Bogu za tych, którzy kiedykolwiek przyszli Ci z pomocą.

Spór o pierwszeństwo Mt 18,1-5 ( 21.08) (2016-08-18) +

Wezwanie dla utrudzonych Mt 11, 28-30 (14.08) (2016-08-11) +

Bóg słucha pokornych Łk 1,52 (07.08) (2016-08-04) +

Pozostałe tematy
Aktualności

Młodzi na ołtarze

Nowy cykl w szkole słowa Bożego nosi tytuł Młodzi na ołtarze! Na progu XXI w. Kościół ogłasza świętych i błogosławionych z grona dzieci i młodzieży. To novum w praktyce Kościoła, a Ewangelia przekonuje: "do takich jako one należy królestwo niebieskie" (Mt 19,14). Proponujemy ok. 50 portretów świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze z grona dzieci i młodzieży w rytmie lectio; zob. GGN; wprowadzenie.

więcej

Wielkie postaci Biblii

Ukazał się siódmy tom dzieł zebranych kard. Martiniego pt. Il grandi della Bibbia na temat wielkich postaci Starego Testamentu. Abraham, Mojżesz, Jakub, Józef, Samuel, Dawid, Eliasz, Jeremiasz, Hiob wciąż do nas przemawiają; opere.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 11487319

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu