Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Psalmy re-aktywne

Psalmy re-aktywne (2)

2012-11-08

News

Mesjasz Królem!


Drugi psalm w Biblii Tysiąclecia nosi tytuł "Mesjasz Królem". Już pierwsze zdanie jest pytaniem: Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły? Kogo uznaję za Króla? Na czym polega biblijne panowanie? "Żądaj ode Mnie..." - czy jestem to w stanie powtórzyć?

Pobierz i odczytaj prezentację ps-re-002 (poniżej).

Jan

Patrz: Komentarze uczniów ssb!

wprowadzenie-metoda

W ramach szkoły Słowa Bożego zapraszamy, by dodać:

* [swój] tytuł psalmu (!);
* pytanie, które warto postawić (?)
* jak żyć słowem Ps... (->)

prześlij na adres: jkochel@uni.opole.pl


KOMENTARZE (1)

* Tak bliski mi jest werset ps 2: "(...) i Jego stopy z drżeniem całuję, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki". A ja wołam o przemianę - wołam o nadzieję... o szczęście!

Agnieszka

Pliki do pobrania:

  1. ps-re-002.ppsx

Pozostałe tematy
Aktualności

Młodzi na ołtarze

Nowy cykl w szkole słowa Bożego nosi tytuł Młodzi na ołtarze! Na progu XXI w. Kościół ogłasza świętych i błogosławionych z grona dzieci i młodzieży. To novum w praktyce Kościoła, a Ewangelia przekonuje: "do takich jako one należy królestwo niebieskie" (Mt 19,14). Proponujemy ok. 50 portretów świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze z grona dzieci i młodzieży w rytmie lectio; zob. GGN; wprowadzenie.

więcej

Zakończenie cyklu 2021/22

Redakcja ssb24.pl serdecznie dziękuje ks. Patrykowi Gawłowskiemu za całoroczny trud przygotowywania medytacji w rytmie lectio divina na temat "Wy jesteście światłem świata" (44 medytacji; zob. wprowadzenie). Nowy cykl rozpocznie się w I Niedzielę Adwentu.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 11435045

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu