Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Psalmy re-aktywne

Psalmy re-aktywne (2)

2012-11-08

News

Mesjasz Królem!


Drugi psalm w Biblii Tysiąclecia nosi tytuł "Mesjasz Królem". Już pierwsze zdanie jest pytaniem: Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły? Kogo uznaję za Króla? Na czym polega biblijne panowanie? "Żądaj ode Mnie..." - czy jestem to w stanie powtórzyć?

Pobierz i odczytaj prezentację ps-re-002 (poniżej).

Jan

Patrz: Komentarze uczniów ssb!

wprowadzenie-metoda

W ramach szkoły Słowa Bożego zapraszamy, by dodać:

* [swój] tytuł psalmu (!);
* pytanie, które warto postawić (?)
* jak żyć słowem Ps... (->)

prześlij na adres: jkochel@uni.opole.pl


KOMENTARZE (1)

* Tak bliski mi jest werset ps 2: "(...) i Jego stopy z drżeniem całuję, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki". A ja wołam o przemianę - wołam o nadzieję... o szczęście!

Agnieszka

Pliki do pobrania:

  1. ps-re-002.ppsx

Pozostałe tematy
Aktualności

Dyrektorium o katechizacji

Ukazało się polskie tłumaczenie trzeciego z kolei dyrektorium o katechizacji na przełomie XX i XXI w. Pierwsza była Ogólna Instrukcja Katechetyczna (1971), drugie Dyrektorium Ogólne o Katechizacji (1997), a trzecie Dyrektorium o katechizacji, ogłoszone 25 czerwca 2020 r. przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji.  

więcej

X Tydzień Wychowania

Budujmy więzi – to hasło tegorocznego Tygodnia Wychowania, który potrwa od 13 do 19 września. W tym czasie szkolne katechezy będą omawiać m.in. znaczenie odpowiedzialności za własne słowa oraz postawy dialogu jako formy komunikacji eliminującej uprzedzenia i stereotypy.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 6165479

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu