Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Psalmy re-aktywne

Psalmy re-aktywne (3)

2012-11-14

News

Nadzieja!

Kto woła? Osądzony, odrzucony przez innych: „sprawiedliwych”. Wielu mu to mówi. Ma ich słuchać? … „A jednak (…) Wołam swym głosem (…) Wcale się nie lękam (…). Od Pana pochodzi Zbawienie”.

Pobierz i odczytaj prezentację ps-re-003 (poniżej).

JanKOMENTARZE
(1)

* UFNOŚĆ. Psalm 3 prowokuje mnie do postawienia kilku pytań:
- Czy mam bać się moich przeciwników, tych, którzy może nie darzą mnie sympatią czy życzliwością?
- Czy mam słuchać i wierzyć ich słowom?
- Czy rzeczywiście nie jestem zbawiony?

Odpowiedź na te pytania jest oczywista i brzmi „nie”. To wszystko jest kłamstwem. Wydaje się jednak, że postawienie tych pytań nie wystarcza. Trzeba zadać sobie kolejne, może głębsze:
- Czy Bóg jest moją tarczą? Czy wierzę, ze On się mną opiekuje i broni przed przeciwnikami?
- Czy Bóg jest najważniejszy w moim życiu i czy chlubię się moją przynależnością do Niego? A może się Go czasem wstydzę lub zapieram?
- Czy naprawdę nie lękam się człowieka, jego opinii o mnie?

Odpowiedź na te pytania może stać się swoistym rachunkiem sumienia. Jedno jest pewne, że tym, którzy Panu ufają On przychodzi z pomocą i darzy swym błogosławieństwem. Wiemy i może doświadczyliśmy tego, że stosunkowo łatwo jest ufać i wierzyć, gdy czujemy się kochani, akceptowani, gdy mamy wokół siebie przyjaznych ludzi. Zdecydowanie trudniej kiedy jest inaczej, kiedy w życiu coś nam nie wychodzi, kiedy wszystko i wszyscy wydają się być nam przeciwni. Ale to właśnie wtedy sprawdza się nasza ufność, wiara i wierność Temu, który zawsze jest wierny i zawsze jest blisko, Temu, który chce nam pomagać i nam błogosławić, dlatego prośmy: Panie wierzę w Ciebie, wierzę Tobie, błagam przymnóż mi wiary, umocnij moją ufność.

s.M. DamianaW ramach szkoły Słowa Bożego zapraszamy, by dodać:

* [swój] tytuł psalmu (!);

* pytanie, które warto postawić (?)

* jak żyć słowem Ps... (->)


prześlij na adres: jkochel@uni.opole.pl

Pliki do pobrania:

  1. ps-re-003.ppsx

Pozostałe tematy
Aktualności

Eucharystia buduje Kościół

Nowy cykl 2023/24 nosi tytuł Pociągnę wszystkich ku sobie (J 12,32). Eucharystia buduje Kościół i pociąga do Jezusa. Kościół żyje, gdy zachowuje cztery cechy pierwszej wspólnoty: "Wszyscy postępowali zgodnie z nauką apostołów, żyli we wspólnocie braterskiej, łamali chleb i modlili się" (Dz 2,42). Eucharystia buduje Kościół i pociąga do Jezusa. W kontekście zaproszenia do udziału w Kongresie Eucharystycznym; zob. poniżej.

więcej

Zakończenie cyklu 2022/23

Redakcja ssb24.pl serdecznie dziękuje za aktywny udział w kolejnym cyklu medytacji w rytmie lectio divina na temat "Młodzi na ołtarze!" (54 medytacji - wprowadzenie). Nowy cykl rozpocznie się w I Niedzielę Adwentu.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 12583541

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu