Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Psalmy re-aktywne

Psalmy re-aktywne (3)

2012-11-14

News

Nadzieja!

Kto woła? Osądzony, odrzucony przez innych: „sprawiedliwych”. Wielu mu to mówi. Ma ich słuchać? … „A jednak (…) Wołam swym głosem (…) Wcale się nie lękam (…). Od Pana pochodzi Zbawienie”.

Pobierz i odczytaj prezentację ps-re-003 (poniżej).

JanKOMENTARZE
(1)

* UFNOŚĆ. Psalm 3 prowokuje mnie do postawienia kilku pytań:
- Czy mam bać się moich przeciwników, tych, którzy może nie darzą mnie sympatią czy życzliwością?
- Czy mam słuchać i wierzyć ich słowom?
- Czy rzeczywiście nie jestem zbawiony?

Odpowiedź na te pytania jest oczywista i brzmi „nie”. To wszystko jest kłamstwem. Wydaje się jednak, że postawienie tych pytań nie wystarcza. Trzeba zadać sobie kolejne, może głębsze:
- Czy Bóg jest moją tarczą? Czy wierzę, ze On się mną opiekuje i broni przed przeciwnikami?
- Czy Bóg jest najważniejszy w moim życiu i czy chlubię się moją przynależnością do Niego? A może się Go czasem wstydzę lub zapieram?
- Czy naprawdę nie lękam się człowieka, jego opinii o mnie?

Odpowiedź na te pytania może stać się swoistym rachunkiem sumienia. Jedno jest pewne, że tym, którzy Panu ufają On przychodzi z pomocą i darzy swym błogosławieństwem. Wiemy i może doświadczyliśmy tego, że stosunkowo łatwo jest ufać i wierzyć, gdy czujemy się kochani, akceptowani, gdy mamy wokół siebie przyjaznych ludzi. Zdecydowanie trudniej kiedy jest inaczej, kiedy w życiu coś nam nie wychodzi, kiedy wszystko i wszyscy wydają się być nam przeciwni. Ale to właśnie wtedy sprawdza się nasza ufność, wiara i wierność Temu, który zawsze jest wierny i zawsze jest blisko, Temu, który chce nam pomagać i nam błogosławić, dlatego prośmy: Panie wierzę w Ciebie, wierzę Tobie, błagam przymnóż mi wiary, umocnij moją ufność.

s.M. DamianaW ramach szkoły Słowa Bożego zapraszamy, by dodać:

* [swój] tytuł psalmu (!);

* pytanie, które warto postawić (?)

* jak żyć słowem Ps... (->)


prześlij na adres: jkochel@uni.opole.pl

Pliki do pobrania:

  1. ps-re-003.ppsx

Pozostałe tematy
Aktualności

Jak założyć parafialną Szkołę Słowa Bożego?

Prośba młodego kapłana, który w nowej parafii postanowił ożywić kręgi biblijne, skłoniła Redakcję do zainicjowania parafialnych Szkół Słowa Bożego. Jak to zrobić? Bardzo prosto, chociażby na przykładzie niedzielnej lub tematycznej lektury tekstów biblijnych; zob. ssb24.pl

więcej

Dyrektorium o katechizacji

Ukazało się polskie tłumaczenie trzeciego z kolei dyrektorium o katechizacji na przełomie XX i XXI w. Pierwsza była Ogólna Instrukcja Katechetyczna (1971), drugie Dyrektorium Ogólne o Katechizacji (1997), a trzecie Dyrektorium o katechizacji, ogłoszone 25 czerwca 2020 r. przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji.  

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 6177679

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu