Wyszukiwarka:
Warto przeczytać

Nowa Ewangelizacja [2012]

2012-12-28

News

Nowa Ewangelizacja. Kerygmatyczny impuls w Kościele (Seria Nowej Ewangelizacji 1), red. P. Sowa, K. Kaproń OFM, Wydawnictwo Przystanek Jezus i Wyd. M, Gubin 2012.

To jedna z tych książek, które warto mieć. Starannie przygotowane teksty, oprawa graficzna i co najważniejsze, znakomita treść! Bp. Ryś, abp. Fisichella, ks. Artur Sepioło i ks. Artur Godnarski to tylko niektóre nazwiska osób, których teksty można odnaleźć na stronach nowego wydawnictwa. Próbkę można pobrać w postaci PDF. Czym jest NOWA EWANGELIZACJA? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie warto rozpocząć właśnie od tej książki.


"Choć dzieło Nowej Ewangelizacji od kilkunastu lat jest już obecne w rzeczywistości Kościoła w wymiarze powszechnym, jak i lokalnym – polskim, stale napotyka na przeszkody i to nie w środowiskach osób, wydawałoby się, będących poza Kościołem, ale wśród swoich? Czy nie przypomina to historii pierwszego wieku i wielkiego wyjścia św. Pawła do pogan z powodu odrzucenia nowości Ewangelii łaski przez swoich?

Obecna godzina, jak wskazuje na to pp. Benedykt XVI, bez wątpienia jest godziną Nowej Ewangelizacji, która pojawia się nie jako kolejny „ruch” czy „organizacja wewnątrzkościelna”, ale jako styl duszpasterski, który powinien przyjąć z wdzięcznością cały Kościół. Idzie bowiem o to, by wszystkie instytucje kościelne, jak i każdy chrześcijanin podjął z nową gorliwością i na skutek osobistego doświadczenia spotkania ze Zmartwychwstałym posługę dzielenia się Jezusem ze światem, w którym żyje, bo Bóg umiłował świat, to znaczy ludzi, którzy są wokół nas, a którzy nie znają Chrystusa i często żyją w rozpaczy i głębokim egzystencjalnym smutku beznadziei i bez miłości [...].

Niniejsze stronice, jak i kolejne publikacje w „Serii Nowej Ewangelizacji”, mają za zadnie wprowadzić nas w ten dyskurs, refleksję w temacie Nowej Ewangelizacji, z którą wielu ludzi świeckich, przebudzonych duszpasterzy, świadomych biskupów, jak i przedstawicieli świata nauki, wiąże ogromne nadzieje. Intuicyjnie przeczuwamy, że mamy do czynienia z czymś tak wyjątkowym co wiąże się z biblijnym dynamis na ten czas (por. Dz 1, 8). Jeśli prześpimy ten szczególny moment i skierowane do nas wyzwanie, znów zamiast nadawać rytm światu, będziemy starali się go doganiać - świat w którym dzisiaj coraz mniej miejsca jest dla Jezusa Chrystusa" (Wydawnictwo).


Spis treści:

Wstęp

"Potrzebujemy ognia Ducha Świętego" - ks. Artur Godnarski

Część pierwsza

Jezusowa Nowa Ewangelizacja - bp Grzegorz Ryś

Na czym polega Nowa Ewangelizacja? - Jean-Luc Moens

Definicja NE i wyzwania stojące na jej drodze - bp Dominique Rey

Dwanaście błędów, których nie możemy popełnić w procesie NE - Nelson Medina OP

Kapłan Nowej Ewangelizacji - abp Rino Fisichella

Nie lękajcie się! Idźcie i dawajcie świadectwo: Pan zmartwychwstał! - o. Jose R. Carballo

Część druga

Nowa Ewangelizacja. Śladami Jana Pawła II - ks. Artur Sepioło


Zamówienia: Księgarnia Przystanek Jezus: www.przystanekjezus.pl/

Pozostałe tematy
Aktualności

List do Galatów [2024]

Kolejny tom Komentarza Biblijnego Edycji św. Pawła budzi nadzieję na szybsze ukończenie wielkiego projektu polskiego środowiska biblistów. Komentarz Dariusza Sztuka SDB dotyczy dzieła, które Apostoł napisał pod koniec swego pobytu w Efezie jako odpowiedź na niepokojące wieści o niebezpieczeństwie zagrażającym wierze (por. Ga 3,2; 4,21; 5,4); NKB.

więcej

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez eucharystycznych dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza III.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 13982512

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu