Wyszukiwarka:

V Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021

Pismo Święte, według Ojców Kościoła, jest niezgłębioną studnią, w której można zawsze zaczerpnąć świeżej wody; jest źródłem żywej wody, które nigdy nie zawodzi; źródłem, które ciągle odnawia i oczyszcza nasz sposób (...)

Tajemnica ocalenia

W Biblii poznajemy Tobiasza (gr. Tobit z hebr/aram. tobi - "(Bóg) jest dobry") - syna Tobita, współbohaterów noweli biblijnej (Tb 1,9nn). Młody Tobiasz rusza w podróż do Ekbatany (w Medii) w towarzystwie Azariasza-Rafała (posłańca Bożego). Odwaga i posłuszeństwo prawu Bożemu i woli ojca pozwalają osiągnąć cel wędrówki, przezwyciężyć zakusy (...)

Polecamy

Mystagogia Benedicta - Wielka Noc

Szósty tom serii Mystagogia Benedicti, poświęcony Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego wraz z Oktawą Wielkanocną, stanowi wprowadzenie w centrum i szczyt Tajemnicy Paschalnej. Papież Senior w swoich homiliach, orędziach i rozważaniach podczas audiencji generalnych wprowadza nas w misterium Paschy; zob. poniżej. 

więcej

Księga Lamentacji - Nowy Komentarz Biblijny

2021-04-06

Księga Lamentacji jest mało znana i rzadko komentowana. Nie jest jednolitym dziełem, zbudowanym według wyraźnego schematu. Choć starożytna tradycja wiązała Lamentacje z prorokiem Jeremiaszem (2Krn 35,25),  to dzisiaj raczej nie ma wątpliwości, że jest dziełem anonimowego autora, napisanym w VI w. przed Chr. Otrzymujemy pierwszą część komentarza Lamentacji ks. dr hab. Cezarego Korca, prof. US.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 7124522

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu