Wyszukiwarka:

III Niedziela adwentu - 13.12.2015

Niedziela radości - niedziela gaudete. Chrystus Pan przyjdzie do każdego z nas. Przyszedł już raz jako Bóg i człowiek, by nas zbawić, przyjdzie - powtórnie. Zastanówmy się wspólnie: czy potrafimy się z tego radować? Doświadczenie to uświadamia, (...)

Trefō – żywić, utrzymywać, wychowywać

W tradycji biblijnej funkcjonują dwa czasowniki wskazujące na zasadnicze etapy wychowania: etap wstępny związany z karmieniem, żywieniem, utrzymywaniem oraz etap właściwy związany ze szkoleniem, ćwiczeniem i karceniem (napominaniem). Początkowy etap wychowania skupiony jest na macierzyńskiej i ojcowskiej (...)

Polecamy

Nowa Podstawa Programowa Katechezy

W dniu 8 czerwca br. podczas 379. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski przyjęto nową Podstawę Programową Katechezy Kościoła Katolickiego w Polsce. Nowa Podstawa Programowa (PPK) wejdzie w życie od 1 września 2019 roku. 

więcej

Spieszmy „Do Betlejemu pełni radości”

2018-12-12

W naszym cyklu "Biblia wielkim kodem kulturowym" pani Krystyna wprowadza nas w poezję okresu adwentowo-bożonarodzeniowego. W drodze do Betlejem idziemy poprzez widowisko Lucjana Rydla „Betlejem polskie” i wiersz współczesnego śląskiego poety Jana Kaintocha; zob. warto_przeczytac/269

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 3889811

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu