Wyszukiwarka:

XXIX Niedziela zwykła - 22.10.2017

Dzień Pański to najlepsza okazja, by oddać cześć Bogu. Przykazanie Boże przypomina: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Niedzielna celebracja Eucharystii stanowi centrum życia Kościoła i wyraża się w czci oddawanej Bogu: "Oto dzień, który Pan uczynił: radujmy się zeń i weselmy!" - zachęca Psalmista (Ps 118, 24). (...)

Ks. Teodor Christoph (†1893) Sobociska k. Oławy - Miasteczko Śląskie

Wokół nas żyją święci i błogosławieni, świątobliwi ludzie. Trzeba ich odszukać i naśladować. Wiele wzorców osobowych czeka na oficjalny osąd Kościoła o heroiczności i świętości ich życia. Procesy kanoniczne niektórych z nich zostały otwarte, są na różnych etapach realizacji, a niektórzy zapewne nie doczekają się oficjalnej decyzji Kościoła. Nie (...)

Polecamy

Biblia Polonorum - tom I

W Pallottinum ukazał się pierwszy tom dzieła „Biblia Polonorum: Od początku do 1638 roku” autorstwa ks. Rajmunda Pietkiewicza. Poprzednio wydany t. 5 „Biblia Tysiąclecia (1965-2015)” został wyróżniony nagrodą Komitetu Nauk Teologicznych PAN. Całe dzieło liczyć będzie sześć tomów; zob. fragment na stronie PWT.

więcej

Trudne pytania

2017-10-21

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych - jedno z najpiękniejszych świąt w liturgii Kościoła. Coraz więcej parafii organizuje noce światła, marsze (korowody) Świętych czy czuwania modlitewne ku ich czci. Mamy więc chrześcijańską alternatywę do zabawy Halloween - "Holly Wins"! Czy jednak wygnaliśmy "bitwę" o Wszystkich Świętych? zob. pytanie

więcej
zobacz wszystkie

Olivier Messiaen (1908-1992) - Le Banquet céleste (Uczta niebiańska)

2014-06-18Powyższa kompozycja organowa, autorstwa francuskiego kompozytora, została oparta o fragment z Ewangelii wg św. Jana (J 6, 56): "Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim."

* * *

↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 2925264

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu