Wyszukiwarka:

III Niedziela zwykła - 24.01.2021

Czy zdarza Ci się być niezadowolonym ze swojego życia? Czy zazdrościsz innym tego jak żyją? A może chciałbyś sam żyć pełnią? Jeśli tak, to dzisiejsze słowa Ewangelii są przeznaczone dla Ciebie. Więc nie zwlekaj, lecz natychmiast (por. Mk 1,18) ją przeczytaj i przemyśl.

Bunt Izraela

Dzieje Izraela to historia wierności i buntu. Hagiografowie biblijni nie raz wspominali o "ludzie o twardym karku" (Wj 32,9; Pwt 9,6.13; Dz 7,51). Eklezjastyk napominał: "Wychowuj je [dzieci], zginaj im kark od młodości" (Syr 7,23). A prorok Baruch wzywał: "Odwróć się od swej postawy twardego karku i od złych czynów swoich..." (Ba 2,33).

Polecamy

Edukacja osób starszych

Ukazała się monografia Wprowadzenie do edukacji osób starszych. Edukacji osób w wieku senioralnym (geragogika) należy do jednej z subdyscyplin stosowanych (praktycznych) pedagogiki; zob. RW WTUO; warto przeczytać/311

więcej

Wierzcie w Ewangelię! - Niedziela Słowa Bożego

2021-01-22

Niedzielę Słowa Bożego obchodzimy z woli papieża Franciszka w trzecią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Ta inicjatywa wiąże się z wezwaniem do wiary w moc Słowa - moc Ewangelii (Dobrej Nowiny), zob. jk.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 6639678

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu