Wyszukiwarka:

XX Niedziela zwykła - 20.08.2017

Dzisiejsza ewangelia na pierwszy rzut oka może wydawać się sprzeczna z nauką Jezusa. Patrząc bowiem powierzchownie ma się wrażenie, że Jezus źle czy nieodpowiednio potraktował kobietę kananejską. Czy rzeczywiście tak było? Ostatecznie Jezus chwali jej wiarę. Jakie jest zatem przesłanie dzisiejszej Ewangelii?  

Teodor Sąsała SVD (†1940) Szczepanowice k. Opola - Sachsenhausen

Prawda jest darem wciąż poszukiwanym przez człowieka. W imię prawdy jako „wartości ukrytej” oddawano życie. W tradycji hellenistycznej prawda oznacza „rzeczywistość odkrytą, byt samoistny, dającą się poznać, korelację między rzeczywistością a umysłem”. W tradycji semickiej prawda wskazuje na „tego, z którego (lub to, z czego) można być dumnym” (hebr. emet). (...)

Polecamy

Konkurs: Święci z tej ziemi

Zapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami Święci z tej ziemi z okazji srebrnego jubileuszy diecezji gliwickiej! zob. poniżej.

więcej

Trudne pytania

2017-07-11

Bóg - lubię to! Popularne lajki zdominowały świadomość użytkowników mediów społecznościowych. Dziś mierzy się wartość człowieka ilością "polubień" (lajków). Czy to rzeczywiście jest miara wartości życia? Ewangeliczne szukać i pukać zestawione ze słowem prosić służą do podkreślenia cech modlitwy - usilnej i wytrwałej. Można zatem "chrześcijańskimi okularami" patrzeć na świat i według tej miary mierzyć swoje życie; pytania

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 2802177

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu