Wyszukiwarka:

Święto Przemienienia Pańskiego - 06.08.2021

Liczy 582 m wysokości. Na szczyt można wjechać specjalnym busem lub wspiąć się po 4340 schodach. Tak, mowa o Górze Tabor. Co takiego się tam zdarzyło i jak można odnieść to wydarzenie do swojego życia?

Przemienienie

Tajemnica Przemienienia opisana została w trzech Ewangeliach synoptycznych (por. Mk 9,2-10; Łk 9,28-36). Wspomina o niej również św. Piotr w Drugim swoim Liście: "Zapowiadaliśmy wam bowiem pełne potęgi przejście naszego Pana Jezusa Chrystusa, nie na podstawie jakichś wymyślonych baśni, ale jako naoczni świadkowie Jego wielkości. Otrzymał On od Boga Ojca cześć (...)

Polecamy

Oferta INT / WT Uniwersytetu Opolskiego

Patrzysz we właściwym kierunku! Instytut Nauk Teologicznych (Wydział Teologiczny) Uniwersytetu Opolskiego proponuje trzy kierunki studiów: teologię (magisterskie 5-letnie), teologię kanoniczną (2-letnie studia II stopnia), orientalistykę chrześcijańską (3-letnie studia I stopnia). Zaproszenie dla wszystkich! zob. poniżej.

więcej

Katechizm dla średnio zaawansowanych

2021-07-22

Katechizm łączy stare z nowym, jak ewangeliczny gospodarz, który „ze swego skarbca wyjmuje to, co nowe i stare" (Mt 13,52). Nowy jest kontekst społeczno-religijny, nowe wyzwania oraz potrzeba dotarcia do owych „średnio zaawansowanych”, którzy może i przez jakiś czas chodzili na lekcje religii, ale niewiele zapamiętali i nie utrwalili swojej wiary. Stara jest natomiast forma – katechizm z pytaniami; zob. rec.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 7718283

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu