Wyszukiwarka:

V Niedziela zwykła - 05.02.2023

Piąta niedziela zwykła roku liturgicznego zwraca uwagę na zadania i powinności uczniów w życiu codziennym. Zdarzają się osoby, które odmawiają wierzącym prawa do publicznego eksponowania wiary. Co na to Jezusa?

Św. Joanna d`Arc (†1431)

Ideał świętości zmienia się wraz z rozwojem doktryny chrześcijańskiej i wzorców osobowych. „Święci, którzy znaleźli się już w obecności Boga, utrzymują z nami więzy miłości i komunii” – wyjaśnia Franciszek (GeE 4). Świadczy o tym Księga Apokalipsy, która mówi o wstawiennictwie męczenników i wyznawców (6,9-11). (...)

Polecamy

Formacja duchowa wg Martiniego

Polecamy książkę Seweryna Wąsika SJ Formacja duchowa chrześcijanina w rekolekcjach Kardynała Carlo Marii Martiniego. Praca oryginalna, ukazująca fenomen ćwiczeń duchowych i medytacji w rytmie lectio divina proponowanych przez Arcybiskupa Mediolanu (+2012) - promotora biblijnej odnowy rekolekcji ignacjańskich; WAM

więcej

Drogi wychowania

2023-01-13

Drogi wychowania to zbiór 44 tematów edukacyjnych. Każdy z tematów ma stałą strukturę: ilustracja, komentarz, medytacja. W ten sposób, czytając (lectio) wybrane teksty biblijne w rytmie lectio divina, będziemy rozważać (meditatio) i modlić się (oratio), by uczyć się krytycznego osądu współczesnej rzeczywistości i dojrzewać w kręgu wartości chrześcijańskich (actio); zob. Jedność; Warto.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 11695127

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu