Wyszukiwarka:

Niedziela Palmowa - 05.04.2020

Idziemy z Jezusem do Jerozolimy "na święto Paschy". Jesteśmy więc w drodze ku Zmartwychwstaniu. W tym roku Niedziela Palmowa będzie zupełnie inna. Jeśli (...)

Odpoczynek owieczki

Ewangelia wg św. Jana zawiera wiele symboli. W dziele tym można się dopatrzeć czterech wielkich motywów teologicznych. Są to: krzew winny, pasterz, chleb żywy oraz woda. Pasterz… Każdy z nas zna doskonale mowę, w której Jezus przyrównał siebie do dobrego pasterza (J 10,1-21), przypowieść o dobrym pasterzu, który szuka i znajduje zagubioną owcę, następnie (...)

Polecamy

Wprowadzenie do antropologii biblijnej

Nowy dokument Papieskiej Komisji Biblijnej Che cosa è l`uomo? (Sal 8,5). Un itinerario di antropologia biblica (Czym jest człowiek? Wprowadzenie do antropologii biblijnej) to bardzo potrzebna i aktualna pomoc w interpretacji nauczania doktryny Kościoła katolickiego. Dokument już wzbudza dyskusję (zob. wywiad z ks. prof. Witczykiem), stąd zachęta do uważnej lektury.

więcej

Paschalna liturgia domowa

2020-04-02

W inicjatywy dyrektora sekcji ds. Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej zapraszamy do paschalnej liturgii domowej Zmierzamy do Wielkanocy. Od 3 kwietnia do Triduum proponujemy nauczanie bpa Andrzeja Iwaneckiego, ks. Jana Kochla, ks. Artura Sepioło oraz świadectwa osób świeckich. Słowo, obraz, świadectwo, życie - z nadzieją, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą (J 11,4); Liturgia domowa/5

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 5493790

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu