Wyszukiwarka:

III Niedziela zwykła – 26.01.2020

W trzecią niedzielę roku liturgicznego Jezus rozpoczyna ważny etap głoszenia Słowa Bożego tym, którzy jeszcze nie słyszeli Dobrej Nowiny o Zbawicielu, nie poznali Chrystusa przychodzącego jako Światłość, która oświeca mroki ludzkiego serca. Słowo jest zaproszeniem, (...)

Sen Faraona

Kiedy spojrzymy wkoło, to dostrzeżemy wielu ludzi. Każdy z nas jest inny. Różnimy się m.in. wyglądem zewnętrznym, sposobem ubierania się, cechami charakteru, ale też zdolnościami i zainteresowaniami. Dzięki temu uzupełniamy się i jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Każdy z nas doskonale wie, jak ważne jest pomaganie innym ludziom. Ale ważna jest też umiejętność (...)

Polecamy

Księga Izajasza - Nowy Komentarz Biblijny

Ostatnia (trzecia) część wielkiego komentarza do Księgi Izajasza rozdz. 40-66 wieńczy dzieło edytorskie ks. prof. Tadeusza Brzegowego, cenionego znawcy trudnej problematyki profetyzmu biblijnego; zob. warto_przeczytac,24

więcej

Niedziela Słowa Bożego 2020

2020-01-25

Z inicjatywy Franciszka obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego (zob. List). Papież pragnie uczcić 50. rocznicę powstania Katolickiej Federacji Biblijnej oraz 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima. Niedziela ma wymiar ekumeniczny, gdyż jednoczy wszystkich chrześcijan wokół Słowa: To właśnie Bóg w Chrystusie pojednał świat ze sobą. On nie poczytał ludziom ich grzechów i w nas złożył słowo pojednania (2 Kor 5,19 BP).

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 5213052

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu