Wyszukiwarka:

XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2023

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zachęca do wierności i nawrócenia. Powołuje się na osobę Jana Chrzciciela, który wzywał do życia w bliskości z Bogiem. Ci, którzy przed ludźmi byli bardzo religijni, swoim sercem byli o wiele dalej od Boga, niż jawni grzesznicy. Wczytując się w słowa ewangelisty Mateusza chciejmy iść drogą ufności Bogu i stałego wzrastania w (...)

Bł. Roland Rivi (†1945)

Republika Włoska to kraj silnych kontrastów. Ujawnił się to zwłaszcza w okresie tworzenia się zjednoczonej wspólnoty, upadku Państwa Kościelnego, a później w okresie II wojny światowej. Zwłaszcza w tym czasie ścierały się tam dwie siły: skrajna prawica faszystowska (B. Mussolini) oraz skrajna lewica komunistyczna (A. Gramsci). Ta druga zorganizowała partyzanckie (...)

Polecamy

Tak dla wychowania seksualnego

Propozycja, idąca naprzeciw gorącej dziś dyskusji: jaka winna być edukacja seksualna, a raczej wychowanie seksualne? Oto nowa pomoc dla rodziców, nauczycieli i wychowawców - przewodnik wychowania seksualnego, który ukazał się w wydawnictwie "Jedność" pt. Tak dla wychowania seksualnego. Wprowadzenie do katolickiej pedagogiki seksualnej; zob. jedność.pl

więcej

Codziennik biblijny

2023-08-19

Nowa pomoc w modlitewnej i medytacyjnej lekturze Pisma Świętego. Flos Carmeli to wydawnictwo Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych. O. Jan Ewangelista Krawczyk OCD popularyzuje modlitewną lekturę Biblii w rytmie lectio divina przede wszystkim na Youtube (zob. www.youtube.com/KarmeliTy).

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 12427580

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu