Wyszukiwarka:

VI Niedziela zwykła - 17.02.2019

Ponad miesiąc temu byłem świadkiem pewnej rozmowy, która miała miejsce w zakrystii mojej rodzinnej parafii. Pewna pani składała życzenia noworoczne: „Panie Waldku, zdrowia życzę na ten Nowy Rok”. Odpowiedź: „Pani Wiesiu, po co mi zdrowie, lepiej szczęścia życzyć, żeby sopel z naszej pszowskiej bazyliki nie spadł mi na głowę, kiedy (...)

Przykazanie miłości - osonowa Dekalogu

Poszukiwanie biblijnego projektu wychowawczego to poszukiwanie idei przewodniej, wokół której skupia się proces nauczania i wychowania w wierze. Dla pobożnych Żydów taką syntezą nie było 613 przykazań czy dekalog przekazany Mojżeszowi na Górze Synaj, ale syntetyczne przykazanie bezwzględnego posłuszeństwa jednemu Bogu: „Słuchaj Izraelu! (...)

Polecamy

Nowy słownik wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa

Po prawie 50-ciu latach Wydawnictwo św. Wojciecha z Poznania publikuje Nowy Słownik Wczesnochrześcijańskiego Piśmiennictwa, gruntownie przepracowany i znacznie powiększony, który jest doskonałą pomocą nie tylko dla patrologów, ale również dla teologów, historyków, nauczycieli literatury i katechetów; rec.

więcej

Maria Magdalena

2019-01-30

Kolejna perła ze skarbca twórczości i duchowości kard. C.M. Martiniego, niepublikowane dotąd rekolekcje - ćwiczenia duchowe z przełomu 2006/07 roku na temat Marii Magdaleny, wygłoszone dla osób konsekrowanych w Jerozolimie; zob. rec. JK

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 4030927

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu