Wyszukiwarka:

III Niedziela W. Postu - 03.03.2024

W Ewangelii według św. Jana, bezpośrednio po opisie cudu w Kanie Galilejskiej, autor natchniony umieścił perykopę o znaku oczyszczenia świątyni. Co ciekawe, u synoptyków to wydarzenie zostało zamieszczone bezpośrednio po triumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy, a przed Jego męką.

Wieczerza Paschalna

Eucharystyczna zaduma nad Księgą Wyjścia prowadzi nas do wieczerzy paschalnej jako zapowiedzi uczty eucharystycznej. Lud Izraela miał świadomość, że uczestniczy w tajemnicy Bożej: Spożywać będziecie pośpiesznie, gdyż jest to Pascha na cześć Pana. 

Polecamy

Uzdrawiająca siła cnót

Na Wielki Post warto sięgnąć po nowy przekład książki kard. Martiniego. Jego medytacje dotyczą uzdrawiającej siły cnót boskich i moralnych, będących "niczym urządzenia nawigacyjne i sterowe, które pozwalają nam bezpiecznie płynąć przez wzburzony ocean życia"; zob. Warto

więcej

Jak dobrze przeżyć W. Post?

2024-02-14

WIELKI POST jest czasem walki duchowej i sztuki rozeznawania. Służą temu klasyczne formy pobożności: post, jałmużna, modlitwa..., droga krzyżowa, gorzkie żale, nawiedzanie kościołów stacyjnych, kazania pasyjne. Zapraszamy też do udziału w serii katechez o bałwochwalstwie; zob. katechezy.

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 13124531

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu