Wyszukiwarka:

XXI Niedziela zwykła – 25.08.2019

Nawrócenie to słowo-klucz w zrozumieniu Jezusowego posłannictwa. Każdy z nas ma swoją drogę do wspólnego celu – zbawienia. W dzisiejszej Ewangelii Jezus kieruje wyraźne ostrzeżenie – droga nawrócenia nie jest lekka i łatwa, wymaga prawdziwych poświęceń. Złe jej przeżycie może nieść fatalne skutki.

„Złota reguła” – fundamentalna zasada postępowania

W tekstach biblijnych znajdziemy wiele złotych myśli i wskazań, lecz niektóre z nich stały się prawdziwymi normami i regułami życia i zasad postępowania chrześcijańskiego. Jedna z nich otrzymała tytuł „złotej reguły”, czyli etyczna zasada wzajemności wyrażona w wersji pozytywnej: „traktuj innych tak, jak ty byś chciał być traktowany” lub w wersji negatywnej: (...)

Polecamy

Księga Sędziów (I-II) - Nowy Komentarz Biblijny

Komentarz Biblijny Edycji św. Pawła wzbogacił się o kolejne dwa tomy do Księgi Sędziów pod red. ks. prof. Dariusza Dziadosza, który korzystając z najnowszej literatury i studiów egzegetycznych, przybliża współczesnym czytelnikom jedną z ksiąg historycznych ST, opowiadającą dzieje Izraela w okresie między śmiercią Jozuego a początkami monarchii; zob. NKB. 

więcej

Kimże jest człowiek? (Ps 8,5). Dobra antropologia

2019-08-19

Główne pytanie (ponadczasowe) stawia Psalmista: Czymże jest człowiek, że o nim pamiętasz, albo syn człowieczy, że troszczysz się o niego? (Ps 8,5). Sławi on majestat Boga i ludzką naturę Słowa wcielonego, dzięki czemu człowiek został wywyższony ponad wszelkie stworzenie. Tylko on sam tak często o tym zapomina! Stąd tak ważna jest właściwa antropologia; warto_przeczytac/

więcej
zobacz wszystkie
↓ rozwiń
więcej
zobacz wszystkie
Pozostałe tematy

Liczba wizyt: 4612461

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu