Wyszukiwarka:
Klub Inicjatyw Biblijnych

Zbuduj swoje życie na Słowie Bożym! - Kurs Biblijny

2017-10-07

News

Zbuduj swoje życie na Słowie Bożym!

Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki

(Mt 7, 24-27).


Jezus pokazuje nam dwie postawy. Różnią się tylko jednym - stosunkiem do Jego Słowa. Każdy z nas musi pewnego dnia podjąć kluczową decyzję - na jakim fundamencie buduje swoje życie? Wybór ten determinuje to, czy w momencie próby ostoi się wszystko co budowaliśmy, czy też rozsypie się jak domek z kart. Gra toczy się o ogromną stawkę. Czy jako chrześcijanin będziesz ciągle zaskakiwany przez burze, czy stawisz im czoło i przetrwasz je zwycięsko? Nie jest najlepszym rozwiązaniem uciekanie się do Boga jedynie w czasie burzy. Lepiej jest przygotować się do trudnych okoliczności z wyprzedzeniem.

Właśnie temu ma służyć „Kurs Biblijny – szkoła praktycznej posługi charyzmatycznej”. Naszym głównym przesłaniem jest zachęta - ZBUDUJ SWOJE ŻYCIE NA SŁOWIE BOŻYM! Chcemy koncentrować się na tym, co Biblia - spisane Słowo Boże - mówi nam w konkretnych życiowych tematach.

Podczas Kursu Biblijnego poszukamy odpowiedzi na pytania:

- Kim jest Bóg?

- Do czego zostałem stworzony?

- Jakie narzędzia duchowe zostawił mi Jezus?

- Jak mam stawać się prawdziwym uczniem Chrystusa?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe zagadnienia, to Kurs Biblijny jest właśnie dla Ciebie i nie może Cię na nim zabraknąć!

Wykładowcami oraz osobami dzielącymi się świadectwem podczas Kursu Biblijnego są księża*, biskup Grzegorz Ryś, ojcowie z Zakonu Jezuitów (o. Roman Groszewski), Orionistów (były prowincjał o. Antoni Wita, o. Piotr Jasek - ukończył studia doktoranckie z dogmatyki w Rzymie), Franciszkanów (m.in. o. dr Wit Chlondowski - gwardian, definitor, prowincjalny sekretarz ewangelizacji i misji oraz animator ewangelizacji, wykładowca WSD), ks. Artur Sepioło (Dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej), ks. prof. dr hab. Jan Kochel (z Diecezji Gliwickiej, wykładowca katechetyki i pedagogiki chrześcijańskiej na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego), Stanisława Iżyk-Dekowska (Lider wspólnoty „Dom Zwycięstwa”, Dyrektor Stowarzyszenia „PRO-MISJA Przymierze Katolików na rzecz Ewangelizacji i Misji”, a także Dyrektor Krajowego Biura Stowarzyszenia Alfa Polska), Ulf Ekman, liderzy i animatorzy ze wspólnot: „Chefsiba” z Warszawy, "Dom w Ramionach Ojca” z Warszawy, "Głos Pana” ze Skierniewic, "Głos na Pustyni” z Krakowa, Metanoia z Jaworzna, „Abba” z Warszawy oraz inni.


* Od nowego roku Kurs Biblijny będzie prowadzony pod patronatem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

___________________________________________________________________________________

Informacje organizacyjne

Kurs Biblijny – szkoła praktycznej posługi charyzmatycznej

Edycja 2017-2018

 

Terminy i godziny zjazdów:

08 - 09 września;
27 - 28 października;
10 - 11 listopada;
15 - 16 grudnia;
12 - 13 stycznia;
09 - 10 lutego;
16 - 17 marca;
20 - 21 kwietnia;
18 - 19 maja;
15 - 16 czerwca

Piątek – 18:30-21:15; Sobota – 9:30-17:00

Kurs przewidziany jest na dwa lata. Składa się z dwóch rocznych modułów. 

Miejsce zjazdów:

Gliwice

Koszty:

510 zł za wszystkie 10 zjazdów jako przedpłata (15% zniżki)

60 zł za jeden zjazd – opłata przed każdym zjazdem (razem 600 zł )

50% zniżki dla drugiej i kolejnej osoby z rodziny (czyli odpowiednio 255 zł za całość lub 30 zł za zjazd); w takim przypadku jest wydawana tylko jedna książka na rodzinę

W cenie Kursu: materiały, książka, kawa i herbata


Zapisy i kontakt:

Zapisy na Kurs Biblijny są zakończone - brak wolnych miejsc.

Istnieje możliwość wpisania się na listę rezerwową.

W celu zapisów należy wypełnić formularz na stronie www.ruchwiary.pl w zakładce „Kurs Biblijny".

Kontakt e-mail: kursbiblijny@ruchwiary.pl


Kurs będzie się odbywał w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach ul. Jana Pawła II 5a (obok katedry gliwickiej).

 

Pozostałe tematy
Aktualności

Dzieło Wspierania Powołań

Biskup Gliwicki w specjalnym komunikacie przestawił inicjatywę powołania Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań. "Najbardziej potrzebnym, a jednocześnie najprostszym sposobem towarzyszenia powołanym, jest nasza modlitwa, do której zachęcam gorąco wszystkich diecezjan" - przekonywał. Zapraszamy uczniów i sympatyków Szkoły Słowa do włączenia się w to dzieło; zob. poniżej

więcej

Katechezy eucharystyczne

Kongres Eucharystyczny w diecezji gliwickiej stał się okazją do zaangażowania poszczególnych wiernych, jak i grup, stowarzyszeń i ruchów lokalnego Kościoła. Studenci Wydziału Teologicznego UO przygotowali cykl katechez dla młodzieży, by odpowiedzieć na apel Biskupa Gliwickiego i włączyć się w przygotowanie do dobrego przeżycia tego czasu łaski; zob. Wprowadzenie. Katecheza VII.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 14274853

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu