Wyszukiwarka:
Rok miłosierdzia - Brama miłosierdzia

Modlitwa Św. Pawła Flp 1, 8-11 ( 30.10) (2016-10-27) -

Lectio Flp 1, 8-11

Bóg mi świadkiem, jak bardzo zależy mi na was wszystkich w Jezusie Chrystusie. Dlatego modlę się, aby wasza miłość coraz bardziej wzrastała w poznaniu i wszelkim zrozumieniu, abyście umieli rozeznać to, co słuszne, i abyście dzięki temu pozostali czyści i nienaganni do dnia Chrystusa, przynosząc owoc sprawiedliwości przez Jezusa Chrystusa, na cześć i chwałę Bożą.


Meditatio

Prawdziwy ewangelizator to taki, który nie tylko będzie głosił o miłosierdziu Boga, ale który będzie uginał swoje kolana przez Panem, modląc się za swoich współbraci. Taki właśnie jest apostoł Paweł. Nie zapomina o duchowym wsparciu swoich bliskich. Zapewnia ich o pamięci i modlitwie. Podkreśla wartość miłości i czystości, które są znakiem na cześć i chwałę Boga. Bóg bogaty w miłosierdzie obdarza nas swoimi łaskami. Jezus powiedział: „Módlcie się, a będzie wam dane”. Nie są to słowa rzucone na wiatr. Wszechmogący jest w stanie „dać, o co tylko prosić będziecie”. Kluczem do tego, aby móc prosić Pana o łaski dla nas, jest nasza wiara. Wiara i zaufanie.


Oratio

Prośmy Pana: Panie, proszę Cię, aby moja wiara wzrastała. Amen


Actio

Pytaj siebie:

  • kiedy ostatnio modliłeś się za tych, dla których masz być świadkiem Bożego miłosierdzia?


Podejmij się dowolnej stałej modlitwy za kapłana, osobę konsekrowaną bądź kogoś, o kim wiesz, że ewangelizuje i potrzebuje modlitwy. Dobrze, gdyby była to osoba, którą znasz – w ten sposób budujesz głębszą więź duchową.


Przyoblec sie w miłosierdzie Kol 2, 12-14 (23.10) (2016-10-20) +

Bóg bogaty w miłosierdzie Ef 2, 4-5 (16.10) (2016-10-13) +

Miłość nieprzyjaciół Rz 12, 14-21 (09.10) (2016-10-06) +

Bądźcie miłosierni Ef 4,32 (02.10) (2016-09-29) +

Pozostałe tematy
Aktualności

Młodzi na ołtarze

Nowy cykl w szkole słowa Bożego nosi tytuł Młodzi na ołtarze! Na progu XXI w. Kościół ogłasza świętych i błogosławionych z grona dzieci i młodzieży. To novum w praktyce Kościoła, a Ewangelia przekonuje: "do takich jako one należy królestwo niebieskie" (Mt 19,14). Proponujemy ok. 50 portretów świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze z grona dzieci i młodzieży w rytmie lectio; zob. GGN; wprowadzenie.

więcej

Wielkie postaci Biblii

Ukazał się siódmy tom dzieł zebranych kard. Martiniego pt. Il grandi della Bibbia na temat wielkich postaci Starego Testamentu. Abraham, Mojżesz, Jakub, Józef, Samuel, Dawid, Eliasz, Jeremiasz, Hiob wciąż do nas przemawiają; opere.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 11487193

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu