Wyszukiwarka:
Rozważania tematyczne: Nie lękajcie się!

Rozważania konkursowe2

2021-10-28

News
W ramach naszego konkursu biblijnego "Nie lękajcie się!" postanowiliśmy wyróżnić niektóre przesłane rozważania oraz umieścić je na stronie - jako dopełnianie tegorocznego cyklu medytacji (zob. ssb24.pl). Jest to również zachęta i zaproszenie dla pozostałych uczestników konkursu!
Czytaj!
Jer 1,1-8

Pan skierował do mnie następujące słowo:
"Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,
prorokiem dla narodów ustanowiłem cię".
I rzekłem: "Ach, Panie Boże, przecież
nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!".
Pan zaś odpowiedział mi:
"Nie mów: Jestem młodzieńcem,
gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę,
i będziesz mówił, cokolwiek ci polecę.
Nie lękaj się ich, bo jestem z tobą, by cię chronić – wyrocznia Pana”


Rozważ!

Człowiek przez całe życie dokonuje wyborów, które są dobre lub złe. Jest często zagubiony i nie pewny swojego postępowania.

Będąc w grupie ludzi, którzy są dalecy od wiary katolickiej, ubliżają ludowi Bożemu, osoba taka, może bać się wyrażać otwarcie swoich poglądów czy nawet pouczać (w dobrej wierze) rozmówcę, który mówiąc młodzieżowo „przegina” (przez brak wiedzy, modę itd.).

Prorok Jeremiasz przychodzi nam z pomocą: Nie lękaj się ich, bo jestem z tobą, by cię chronić!

Bóg nam zawsze pomoże. Nawet jeżeli tego nie odczujemy, to tak się stanie. Miłość Najwyższego jest stała, On nas kocha i się nami opiekuje. My ludzie często się oddalamy od Stwórcy! Jego Syn Jezus Chrystus - zgodził się na krzyż, aby nam pomóc (dusze - niebo itd.).

  • Czy taka miłość jest „mała”?

Nie – jest ogromna i każdy z nas może być dumny, że Bóg-Człowiek był na niebieskiej planecie ponad 2000 lat temu wśród naszych przodków!

 

Módl się!
Żyj Słowem!Mirosław Fedoryszak


fot. shutterstck

Pozostałe tematy
Aktualności

Młodzi na ołtarze

Nowy cykl w szkole słowa Bożego nosi tytuł Młodzi na ołtarze! Na progu XXI w. Kościół ogłasza świętych i błogosławionych z grona dzieci i młodzieży. To novum w praktyce Kościoła, a Ewangelia przekonuje: "do takich jako one należy królestwo niebieskie" (Mt 19,14). Proponujemy ok. 50 portretów świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze z grona dzieci i młodzieży w rytmie lectio; zob. GGN; wprowadzenie.

więcej

Zakończenie cyklu 2021/22

Redakcja ssb24.pl serdecznie dziękuje ks. Patrykowi Gawłowskiemu za całoroczny trud przygotowywania medytacji w rytmie lectio divina na temat "Wy jesteście światłem świata" (44 medytacji; zob. wprowadzenie). Nowy cykl rozpocznie się w I Niedzielę Adwentu.

więcej
zobacz wszystkie

Liczba wizyt: 11429309

Tweety na temat @Ssb24pl Menu
Menu